Чому на обробленій проти ектопаразитів тварині все ж можуть з’являтись кліщі або блохи?

Насправді, відповідь є досить складною і необхідно проаналізувати ряд факторів. Найперше – це препарат, яким Ви обробляли тваринку (собачку чи кішку). Термін придатності, репутація компанії-виробника, спектр протипаразитарної дії, ціна (адже надто дешева ціна повинна викликати підозру, чи це не «підробка»), розрахунок дози, коректність нанесення  – усе це може негативно впливати на ефективність обробки. Але навіть, якщо до перерахованих вище факторів немає зауважень, то існують ще особливості біології ектопаразитів та дії механізму самого препарату.  

Отже, поява бліх після обробки, на превеликий жаль, існує. Тварина може занести бліх із зовнішнього середовища в будь який момент. Якщо Ви лише тільки розпочали боротьбу з блохами, вони можуть ще залишатися у приміщенні у вигляді личинок. Якщо обробляти тварин регулярно, приміщення згодом очиститься від статевонезрілих форм бліх, а повне знищення – може зайняти понад 3 місяці. 

Більшість препаратів від кліщів, не є репелентами і діють після того, як кліщ або блоха чи комар вкусить тварину.  Тому існує ймовірність, що блохи і окремі кліщі можуть спостерігатися, а останні навіть присмоктатися до тварини. Після споживання крові тварини, яку обробили препаратом,  кліщі гинуть протягом 48 годин від моменту потрапляння на тварину, тобто ще до того, як зможуть, передати деякі інфекції (у першу чергу – піроплазмоз). Проте, блохи у комарі можуть передавати збудники вірусних, бактерійних чи паразитарних інфекцій наприклад – гемобартонельоз (збудник Mycoplasma haemofelis), збудник «котячої подряпини»  (Bartonella henselae), дірофіляріоз (збудники Dirofilaria repens, Dirofilaria immitis) та інші), одразу у момент укусу!

Відповідно, щоб виключити можливість укусу комарів чи бліх, а також у випадку підвищеного ризику контакту з кліщами існує практика комбінованого  застосування традиційних препаратів із такими,  що володіють репелентною  дією. Останні взагалі «відіб’ють» охоту у кліщів, бліх та комарів сідати або залазити на вашу тваринку.