Про COVID -19

Якщо у вас є домашні тварини, що потрібно знати про COVID-19 ? 

 • Невелика кількість домашніх тварин у всьому світі, включаючи котів і собак, заражались вірусом, що викликає COVID-19, переважно після тісного контакту з хворими на COVID-19 людьми.
 • Виходячи з обмеженої інформації, доступної на сьогоднішній день, ризик поширення COVID-19 від тварин на людей – вважається низьким.
 • Існують припущення, що вірус, що викликає COVID-19, може поширюватися від людей до тварин лише у деяких ситуаціях.
 • Поводьтесь із домашніми тваринами так, як з іншими людьми – не дозволяйте домашнім тваринам взаємодіяти з іншими людьми поза межами вашого помешкання.
 • Якщо людина, яка перебуває в домашньому господарстві, захворіла, ізолюйте цю людину від усіх інших членів родини, включаючи і домашніх тварин.

* Інформація про COVID-19 у тварин  швидко змінюється і буде оновлюватися у міру надходження.

Коронавіруси – це велике сімейство вірусів. Деякі коронавіруси викликають у людей хвороби, схожі на застуду, тоді як інші викликають хвороби певних видів тварин, таких як велика рогата худоба, верблюди та кажани. Деякі коронавіруси, такі як коронавіруси собак та котів, заражають лише тварин і не заражають людей.

Оскільки існує ризик того, що люди з COVID-19 можуть розповсюджувати вірус серед тварин, власникам домашніх тварин рекомендують обмежити контакт свого вихованця з людьми поза межами свого домогосподарства.

 • По можливості тримайте котів у приміщенні і не дозволяйте їм вільно перебувати на вулиці.
 • Уникайте громадських місць, де збирається велика кількість людей.
 • Не намагайтесь одягнути маску на домашніх тварин. Маски можуть завдати шкоди вашому улюбленцю.

Відсутні докази того, що вірус може поширюватися на людей зі шкіри, хутра або шерсті домашніх тварин.

Не оброобляйте і не купайте свого улюбленця хімічними дезінфікуючими засобами, спиртом, перекисом водню або іншими продуктами, такими як дезінфікуючий засіб для рук, бактеріцидні серветки чи іншим промисловими миючими засобам.

Зверніться до свого ветеринарного лікаря, якщо у вас є запитання щодо відповідних засобів для купання чи гігієни вашого улюбленця. [1]

Чи слід уникати контакту з домашніми тваринами чи іншими тваринами, якщо я хворий на COVID-19 (КОВІД-19)?

Центр контролю та профілактики захворювань (CDC) рекомендує: «як і з іншими людьми, ви повинні обмежувати контакт з домашніми тваринами та іншими тваринами, поки ви хворі на COVID-19». Якщо це можливо, попросіть іншого члена домогосподарства доглядати за вашими тваринами, поки ви хворі. Якщо ви хворієте на інфекцію, спричинену COVID-19, уникайте контактів зі своїм домашнім улюбленцем, у тому числі пестування, притискання його до себе, не давайте йому цілувати або облизувати себе, та не обмінюйтесь з ним їжею. Якщо ви повинні піклуватися про свого улюбленця або знаходитись біля тварин, поки ви хворі, мийте руки до та після спілкування з домашніми тваринами та носіть маску для обличчя». Будь ласка, перевіряйте оновлення інформації на вебсайті CDC: www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/faq.html#2019-nCoV-and-animals

Чи тварини можуть заражатись вірусом, що викликає COVID-19?

На даний час вже відомо, що собаки, коти та деякі інші ссавці можуть інфікуватись SARS-CoV-2, проте ще невідомо, чи усі тварини. Існують повідомлення про тварин, інфікованих вірусом у цілому світі.

·       У ряді країн включаючи США, невелика кількість домашніх котів та собак виявили позитивний результат на SARS -CoV-2. Більшість цих тварин захворіли після контакту з людьми, хворими на COVID-19.

·        Кілька левів і тигрів у нью-йоркському зоопарку, пума в Південній Африці та тигри у зоопарку в штаті Теннессі виявились позитивними у тесті на SARS-CoV-2, після появи ознак респіраторного захворювання. Існує підозра, що ці великі коти захворіли після контакту із працівниками зоопарку хворими на COVID-19.

Нещодавно опубліковані результати дослідження, проведеного на експериментально інфікованих дорослих собаках та котах, в якому оцінювали результати тестів qRT-PCR, ізоляції вірусу та декількох інших аналізів на антитіла, яке допомогло вченим дещо краще зрозуміти що ж відбувається, коли тварина заражається SARS-CoV-2 у результаті контакту з інфікованою людиною.

 

Чи повинні ветеринарні лікарі почати вакцинувати собак проти коронавірусу собак через ризик захворювання на SARS-Cov-2?

Вацини проти коронавірусні інфекції доступні на деяких світових ринках, призначені для захисту від кишкової коронавірусної інфекції проте НЕ ліцензовані для захисту від респіраторних інфекцій. Ветеринарні лікарі НЕ повинні застосовувати такі вакцини під загрозою сучасного спалаху вважаючи, що може існувати певна форма перехресного захисту проти COVID-19.

Немає абсолютно ніяких доказів того, що щеплення собак комерційно доступними вакцинами забезпечить перехресний захист проти інфекції, спричиненої COVID-19, оскільки віруси кишечника та дихальних шляхів є зовсім різними варіантами коронавірусу. Наразі на жодному ринку не існує вакцин проти респіраторної коронавірусної інфекції у собак. [Інформація з групи рекомендацій щодо вакцинації WSAVA]. 2

Джерела:

 1. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/daily-life-coping/pets.html
 2. https://wsava.org/news/highlighted-news/the-new-coronavirus-and-companion-animals-advice-for-wsava-members/
 3. http://bit.ly/wsava-covid19?utm_source=hs_email&utm_medium=email&_hsenc=p2ANqtz–vNCExXNcW-hF-A8FhF1t0dwsOBu7yYSaUtcUiAzRmINlLq235-fWBQkvwAiGeJ5gcvV8H