Профілактика

 Хвороба вух (отит) Вашого домашнього улюбленця: що необхідно знати і про що слід розповісти Вашому ветеринарному лікарю у першу чергу?

Якщо Ви вважаєте, що ваш собака чи кіт терплять від проблем з вухами, невідкладно повідомте Вашого ветеринарного лікаря . Перед візитом, за допомогою вказаних нижче питань, проаналізуйте і підготуйте коротку інформацію, яка допоможе лікарю швидше встановити діагноз, призначити необхідне лікування і прискорити одужання!

Коли у Вашого собаки чи кота розпочались проблеми із вухами, наприклад: з’явились розчухування, неприємний запах, почервоніння, припухлість навколо вух, облисіння, трусіння головою, утворились кірки або струпи з внутрішньої сторони вушної раковини, появились коричневі, жовті або криваві виділення, чорний наліт на раковині або у середині вух – настав час ТЕРМІНОВО звернутись до лікаря. Багато хвороб вух на вигляд однакові, проте головні причини їх виникнення – відрізняються.

Перед тим, як Ваш ветеринарний лікар зможе діагностувати специфічну проблему, йому буде потрібна детальна історія. Якщо Ви постійно звертаєтесь до Вашого лікаря, то звісно, у нього буде ретельна історія про Вашого улюбленця, але коли Ви звертаєтесь уперше – єдиним джерелом інформації для нього стане Ваша розповідь. Це, як у детективній історії – ваш лікар почне від самого початку і віднайде «сліди», які дадуть йому ключі до встановлення причини хвороби.

Запитання, які допоможуть Вам підготуватись до візиту до ветеринарної клініки:

Коли розпочались перші симптоми хвороби? Це важливе питання. Ваш лікар не запитує, скільки часу тривають дані симптоми , але коли Ви помітили дану проблему вперше – зокрема симптом А, Б, В? Чи початок збігався у часі із якимись особливими подіями (напр. купання у озері, переохолодження, стрес та інші)?
2) Чи у Вашого улюбленця раніше були проблеми зі здоров’ям (розчухування, покусування, розлизування )? Чи до цього коли-небудь, спостерігали проблеми із вухами? Якщо так, то коли? Які ліки застосовували? Чи лікування дало бажаний ефект?
3) В яких умовах проживає Ваш собака чи кіт (на вулиці, вдома)? Що стосується вуличних умов, чи є якісь особливості (перетяг, вітряна сторона подвір’я, наявність високої трави, багато пилу у спеку та інші) про які Ви хотіли б повідомити лікаря?
4) Чи Ваш собака чи кіт профілактично оброблені проти екто- і ендо-паразитів ? Якщо так, то якими препаратами? З якою періодичністю (сезонністю) Ви проводите такі профілактичні обробки?
5) Чи крім цього домашнього улюбленця, у Вас ще будь-які інші домашні тварини? Якщо так, якого виду? Чи вони страждають від будь-яких інших або подібних симптомів, як Ваш собака? Якщо Ви маєте кота, чи він виходить на вулицю?
6) Чи у мешканців квартири (людей) появились «нові» проблеми зі шкірою? Якщо так, то які?
7) Чи залишали Ви собаку або кота у закладах (готелях) для перетримки тварин? Чи собака відвідує школу для дресури собак? Якщо так, то коли це було востаннє? Коли востаннє Ваш собака або кіт відвідував грумінг- салон?
8) Чи батьки собаки або кота, або будь-які їх родичі, або потомство від них мають проблеми зі шкірою? Якщо так, то яке лікування застосовували і чи дане лікування дало бажаний ефект?
9) Чим Ваш улюбленець харчується (кормами якої фірми, харчами домашнього приготування і т.д.)?
10) Який стан вух на сьогодні (краще, гірше або без змін) починаючи з дати початку проблеми ?
11) Чи спостерігається сезонність у симптоматиці проблеми ? Як це проявляється (наприклад: покращення влітку, погіршення восени).